Zaznacz stronę

Prelegenci

Mateusz Witek

W swojej długoletniej działalności na rzecz środowiska akademickiego, zajmował m.in. następujące funkcje:

 • Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
 • Członek Rady Studentów Parlamentu Studentów RP,
 • Ekspert Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej,
 • Wiceprzewodniczący Forum Uniwersytetów Polskich,
 • Przewodniczący Porozumienia Samorządów Studenckich na rzecz Juwenaliów Śląskich,
 • Członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
 • Członek Rady Fundacji Inicjatyw Akademickich Uniwersytetu Śląskiego PAIDEIA,
 • Członek Senatu, Komisji Senackich, Rady Wydziału, Kolegiów Elektorskich, Komisji Wyborczej oraz Komisji Rekrutacyjnej
 • na Uniwersytecie Śląskim,
 • Członek Kapituły Konkursu Fundacji Cronenberga.

Projekty, które zasługują na wyróżnienie:

IX Studencki Festiwal Nauki, udział w opracowaniu raportów nt: Projektów Założeń do Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym oraz Finansowaniu Szkolnictwa Wyższego, Przewodniczenie zespołowi ds. opracowania raportu Systemów wsparcia studentów i oceny, członkostwo w zespole ds. Ustawy 2.0 PSRP, opracowanie szeregu zmian i modyfikacji regulaminu studiów oraz pomocy materialnej na Uniwersytecie Śląskim, autorstwo wielu szkoleń oraz artykułów na temat: Ustawy 2.0 oraz dydaktyki i jakości kształcenia.

Kuba Moczyróg

Absolwent studiów magisterskich na kierunku pedagogika na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji.

W latach 2012-2016 zaangażowany w pracach Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego, m.in. członek Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WEiNoE UŚ w Cieszynie, przewodniczący WRSS WEiNoE UŚ w Cieszynie, a następnie wiceprzewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UŚ w Katowicach

W różnych okresach w ramach lat 2012-2016 członek Rady Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, Rady Instytutu Nauk o Edukacji, Rady Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, Senatu Uniwersytetu Śląskiego, Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich, Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia oraz licznych zespołów i komisji realizujących poszczególne przedsięwzięcia studenckie w tym m.in. prowadzenie przez studentów Klubu Studenckiego Panopticum w Cieszynie, Laur Studencki, Studencki Festiwal Nauki, Juwenalia Zagłębia

 • Współorganizator pierwszej edycji organizowanego do dziś festiwalu muzyki alternatywnej AlterFest (2012).
 • Jako główny organizator Festiwalu Kultury Studenckiej – Cieszynalia – edycje 2013, 2014, 2015 nadał tej imprezie wyższą rangę oraz nawiązał bliższą współpracę z miastem Cieszyn.
 • Pomysłodawca i główny organizator Silesia Art & Science Festival (2014).
 • Pomysłodawca i koordynator Studenckiego Klubu Teatralnego (2013) oraz licznych wydarzeń animujących środowisko studenckie.
 • Redaktor czasopisma Cieszyńskie Naukowe Forum Studentów (2013-2015).
 • Współautor wniosku do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego złożonego w ramach Działań Upowszechniających Naukę na projekt Śląski Studencki Festiwal Nauki (2016).
 • Do 2018 roku Prezes Fundacji Animacji Społeczno-Kulturalnej, z którą współpracował od 2013 roku.

Mgr Marek Nadstawny

Trener technologii Microsoft, wykładowca w WSISIZ, certyfikowany specjalista ds. infrastruktury Microsoft (certyfikaty MCT, MCSE, MCSA, MCITP, MCTS, MS, MCP) . Swoją przygodę z IT rozpoczął, gdy w wieku 11 lat po raz pierwszy rozkręcił, a następnie skręcił komputer brata.

Od 2015 roku posiada tytuł Microsoft Certified Trainer i prowadzi szkolenia z zakresu Windows Client i Windows Server w zaprzyjaźnionym autoryzowanym ośrodku szkoleniowym Microsoft – CBSG Polska (www.cbsg.pl).
W roku akademickim 2016/2017 wraz z innymi trenerami z CBSG Polska prowadzi specjalizację “Technologie chmury obliczeniowej” w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (www.wit.edu.pl).

Jest aktywnym członkiem i częstym prelegentem na spotkaniach Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows, działającej przy Microsoft Polska. Był także prelegentem podczas konferencji iTechDay organizowanej w Microsoft Polska.

Prywatnie perkusista, amator-fotograf, wielbiciel podróży, dobrej kuchni i wiecznie dążący do doskonałości mąż swojej żony oraz ojciec bliźniaczek ; )

Maksymilian Prusak

Student Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie (informatyka i ekonometria).
Przewodniczący Komisji 
Rewizyjnej Forum Uczelni Niepublicznych. Pełnomocnik ds. IT Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Członek Komisji PSRP ds. projektów.

W przeszłości senator Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz zaangażowany w struktury zarządu samorządu studenckiego, członek Rady Studentów Parlamentu Studentów RP oraz członek Komisji promocji i informacji. Były Przewodniczący Forum Uczelni Niepublicznych oraz członek Rady Forum. Fan nowych technologii oraz social media.

Alicja Ciszek

Rzecznik Medialny oraz Członek Zarządu Forum Uczelni Niepublicznych. Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomiii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Aktywna działaczka Samorządu Studenckiego już od pierwszego roku studiów, wielokrotna organizatorka Juwenaliów Uczelni Niepublicznych w Kielcach, koncertów, imprez studenckich i charytatywnych oraz ogólnopolskich
konferencji naukowych. Wolontariuszka służby porządkowej podczas imprez masowych, animatorka czasu wolnego.

Absolwentka turystyki i rekreacji oraz studentka IV r. ekonomii menadżerskiej. Organizatorka VII i VIII Zjazdu
Forum Uczelni Niepublicznych. Koordynatorka regionalna i Ambasadorka CSR w Lidze Odpowiedzialnego
Biznesu. Ambasadorka Students Association of Networking.

Dr Piotr Krochmalski

Jest absolwentem Divine Mercy College w Henley-on-Thames w Wielkiej Brytanii oraz Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1980 r. uzyskał dyplom w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca. Uprawia wiele dziedzin twórczości. Od czasu studiów nieprzerwanie zajmuje się rysunkiem. Jest autorem 20 wystaw indywidualnych, wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. w latach 1990-2003 stworzył scenografię, projekty lalek, kostiumy, plakaty oraz graficzną oprawę programów do ośmiu spektakli teatrów lalkowych w Warszawie, Lublinie, Olsztynie, Łomży, Toruniu i Krakowie.

Zajmuje się też witrażem oraz ilustracją prasową. w latach 1992-1993 współpracował jako ilustrator z tygodnikiem „The Warsaw Voice”. w latach 1991-1993 był członkiem grupy stylistów samochodowych założonej i prowadzonej przez prof. Cezarego Nawrota przy Wydziale Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Ponadto od 1991 jest czynie związany z reklamą. Pracował na stanowiskach art directora i dyrektora kreatywnego w kilku polskich i zagranicznych agencjach.

Od 1993 r. jest nieprzerwanie wykładowcą przedmiotu Sztuka Reklamy na wydziałach grafiki warszawskich wyższych uczelni, m.in. w Europejskiej Akademii Sztuk (1993-2002), Akademii Sztuk Pięknych (1996-2005), a obecnie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Rafał Sieńkowski

Posiada ponad 3 lata doświadczenia zawodowego w projektowaniu graficznym, głównie na potrzeby Internetu oraz aplikacji mobilnych. Pracował zarówno w międzynarodowych agencjach reklamowych dla takich marek jak KFC, Mastercard, Starbucks czy Coca-Cola, jak i po stronie klienta z branży esportowej. Obecnie jest Projektantem Interfejsów w startupie technologicznym obejmującym obszar FinTech, technologię blockchain oraz sztuczną inteligencję.

Absolwent studiów 1. oraz 2. stopnia na kierunku grafika komputerowa (spec. grafika użytkowa oraz cyfrowa) w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. W latach 2014-2016 pełnił funkcję przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego, gdzie znacznie przyczynił się do jego rozwoju.

Uczestnik wielu konferencji branżowych. Pasjonat czarno-białej fotografii. Miłośnik filmów Wesa Andersona oraz Stanleya Kubricka. Sam o sobie mówi, że “chodzi z głową w chmurach, lecz twardo stąpa po ziemi”.

Wykład z Rafałem Sieńkowskim to wiedza z odrobiną humoru pt. „Chemia kolorów, czyli o relacji użytkownik – interfejs”. Rafał opowie o roli odpowiedniego doboru kolorów w projektach, w szczególności o relacji użytkownik – interfejs, a także wyjaśni, dlaczego symbolika kolorów nie jest jednoznaczna z tym, jak je odbieramy.